Наградени филми

Гран при

„Майка и син”

Русия, 2011, 13:58 мин., рисунка върху хартия
Режисьор и сценарист: Андрей Ушаков
Продуцент: Тенгиз Семьонов

Наградата е осигурена от NESTEA


Награда на община Варна

„Извън играта”

Русия, 2011, 06:05 мин., рисунка върху хартия,
Режисьор и сценарист: Иван Максимов
Продуцент: Александър Герасимов

Наградата е осигурена от Общинския съвет на град Варна


Награда за най-добър пълнометражен филм

„Бръчки“

Испания, 2011, 89:00 мин., 2D
Режисьор и сценарист: Игнасио Ферас
По коминс на Пако Рока
Продуцент: Мануел Кристобал, Ориол Иверн, Енрике Агиресабала

осигурена от Българска Национална Телевизия


Награда за най-добър детски филм

„Демони”

България, Канада, Германия, 2012, 04:00 мин., рисунки върху винил
Режисьор и сценарист: Теодор Ушев
Продуцент: Никола Груев


Награда за най-добър студентски филм

“Чичо Пища”

Унгария, 2011, 02:30 мин., 2D
Режисьор и сценарист: Борбала Томпа
Продуцент: Джозеф Фулоп

осигурена от Нов Български Университет


Наградата на Съюза на българските художници

„Кръц”

Германия, 2011, 07:31 мин., 3D
Режисьор и сценарист: Кира Бушор и Синтия Колинс
Продуцент: Филип Волф


Наградата на Съюзът на българските филмови дейци

„Баща”

България, Хърватия и Германия, 2012, 16:30 мин., 2D, 3D
Режисьори: Иван Богданов, Мориц Майерхофер, Аспарух Петров, Велико Попович, Росица Ралева, Дмитри Ягодин
Сценаристи: Иван Богданов, Фил Мълой
Продуцент: Мария Станишева, Ваня Андрйевич, Кристиан Мюлер


Наградата на Българското национално радио за най-добро музикално оформление

„Потоп”

Италия, 2012, 05:20 мин., рисунка върху хартия
Режисьор и сценарист: Джулия Громская
Музика: Франческа Бадалини


Наградата “Горчивата чаша” на Факултета по журналистика към СУ “Климент Охридски”

„Луминарис”

Аржентина, 2011, 06:20 мин., пиксилация
Режисьор и сценарист: Хуан Пабло Сарамея
Продуцент: Сол Руйони


Награда на Фондацията за българска литература

„Осветителят”

Тайван, 2012, 07:56 мин., 2D, 3D
Режисьор и сценарист: Уан-Лин Цай
Продуцент: Вей-Чен Ю

Comments are closed.